Вечорниці на Андрія у «Башті Мерліна»

Є в нашого народу чудова традиція – святкувати вечорниці. Віддаючи шану давнині, беручи все найкраще у наше сьогодення, на вечорницях відроджуємо те найдорожче, що є в народі – його пісню, мову, історію, звичаї. День Андрія або свято «Калити» – одне з найбільш улюблених свят наших прадідів, яке відзначають 13 грудня.

Ось чому 12 грудня 2017 року в ресторані «Башта Мерліна» (вул. Малишка, 3) у рамках фольклорно-етнографічного огляду «Українські вечорниці», відбулося театралізоване дійство «Хай на весь світ колоситься українська паляниця». Організатором цього свята виступив БФ «Дніпровський» із головним координатором Галиною Шарій. Галина Іванівна щиро привітала учасників заходу та розповіла про обряди та звичаї свята. Надзвичайно яскраве театралізоване дійство підготували учасники хорового колетиву «Березничанка» Березняківського відділення денного перебування Територіального центру соціального обслуговування. В українських традиціях вітали присутніх хлібом із сіллю, співали народні пісні, лунали вірші, у розважальних конкурсах згадували народні прикмети, пов`язані з Андрійовим днем.

Своєрідним символом свята Андрія є калита, яка своєю круглою формою нагадує сонце. До того ж вимазана медом. Учасники по черзі «їхали кусати» коржа: хто на рогачі, на кочерзі. Сенс полягає в тому, щоб під`їхати «верхи», відкусити без допомоги рук шматок коржа і не розсміятися. Кому це не вдалося – ставав об`єктом жартівливої кари, і пан Калитинський обмащував невдасі обличчя сажею.

По закінченню забави Калиту розділили між  учасниками та гостями свята. У святковій розвазі активно брали участь також хорові колективи «Червона калина» та «Вербиченька» Територіального центру соціального обслуговування Дніпровського району м. Києва. Провела вечорниці завідувач Березняківським відділенням денного перебування Роза Зибіна.

На вечорниці були запрошені представники громадських організацій, друзі та спонсори. Висловлюємо щиру подяку за активну підтримку підприємцям Данилі Свищуку та Ользі Малаховій-Чуднер.


Дата: 2017.12.12

Допомога

Ваша допомога нашим проектам
Свята України

Календарь Украины